Ostatni weekend września będzie i słodki, i błękitny. W dniach 29 i 30 września odbędzie się bowiem 23. edycja Słodkobłękitów – Zgierskich Spotkań Małych Teatrów. Do konkursu zakwalifikowało się osiem spektakli, z czego połowa to monodramy. Teatry, które będą miały szansę zaprezentować się na mokowskich scenach przyjadą z różnych zakątków Polski. Ich prezentacje poddane zostaną ocenie jurorów, a w tym roku będą to: Ilona Paluchowska z Teatru Realistycznego, Katarzyna Żuk, aktorka Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi oraz Grzegorz Kwieciński, twórca Teatru Ognia i Papieru, reżyser teatralny, artysta plastyk.

W omówienia spektakli angażuje się również festiwalowa publiczność, dzięki czemu wieczorne spotkania twórców i odbiorców nabierają szczególnego znaczenia.

Teatry biorące udział w konkursie zawalczą o nagrody finansowe. Najlepszej grupie zostanie przyznana Nagroda im. Mariana Glinkowskiego.

Poniżej prezentujemy program imprezy:

piątek, 29 września

16.30 Otwarcie festiwalu – s. teatralna

16.45 Teatr Mirosława Wasiewicza NA KOPCU (Sztabin) „Za tem oceanem” – strych

17.45 Narybek from Poland (Mysłowice) „Fulla” – s. teatralna

18.30 Teatr Poświęcony (Katowice) „Niechciany” – strych

19.45 Teatr Krzesiwo (Warszawa) „Eksperyment” – s. teatralna

20.45 Omówienia spektakli piątkowych

sobota, 30 września

15.00 Marta Pohrebny (Zielona Góra) „Słodka” – strych

15.50 Teatr Tworzeń Ograniczonych (Bytom) „Czekanie na…” – s. teatralna

16.45 Magdalena Bochan – Jachimek (Gdynia) „Mamy problem. Monodram macierzyński”

– strych

17.40 Kościański Teatr Kameralny (Kościan) “Być albo nie być, albo jeszcze inaczej” – s. teatralna

19.30 Iwona Konecka „Atrapa i Utopia” – spektakl towarzyszący, strych

20.30 omówienia spektakli sobotnich i werdykt jury

22.00 impreza na zakończenie, czyli krótki set nocny z Dj Yolandą (Iwona Konecka)

Słodkobłękity organizują Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu (osoba odpowiedzialna: Magdalena Ziemiańska), Teatr Art. 51 (Anka Perek odpowiada za sprawy artystyczne) i Miasto Zgierz.