Teatr Art. 51 powstał w 2003 roku w Zgierzu z inicjatywy trzech kobiet: Agaty Drewnicz-Kaczmarek, Anki Perek i Justyny Zielińskiej. W tym składzie grupa istnieje do dziś. Działamy w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Pokazywałyśmy swoje spektakle na większości festiwali teatru alternatywnego w Polsce (zdobywając główne nagrody m.in. na Poszukiwaniach Alternatywy w Skierniewicach, Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, przeglądach w Rybniku, Gorzowie Wlkp.). Ze swoimi spektaklami trafiałyśmy także do zagranicznej publiczności – w Niemczech i Rosji.

Teatr traktujemy jako miejsce spotkania, dyskusji. Wszystkie spektakle to autorskie wypowiedzi realizowane poprzez kreację zbiorową. Świadomie rezygnujemy z perfekcyjnej reżyserii na rzecz autentyczności i zapisu osobistych doświadczeń.

Same o sobie: „Działamy wspólnie od 12 lat. Ten czas to nasza wiedza, kim już nie jesteśmy. Coraz mniej prowokatorki, choć z rzadkimi zrywami, coraz bardziej po prostu babki, które chcą w teatrze mówić o rzeczach ważnych. Wiele spraw – choć pozornie żyjemy w kraju perspektywicznym – stoi w miejscu, jakby od lat się nic nie zmieniło. Myślimy o świecie, dając sobie szansę na rozwój. Mamy nadzieję, że nasze spektakle są taką możliwością dla innych”.

Obecny skład: Agata Drewmnicz-Kaczmarek, Anna Perek, Anna Rogala, Justyna Zielińska.
Opieka techniczna: Zbyszek Kowalski

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej Artów: http://art51.pl/index.php

teatr art 51

Media