Cytujemy protokół Jury:

 

„Zgierz, 20 czerwca 2020 r.

Protokół

z posiedzenia Jury XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu (ul. Mielczarskiego 1),
w dniu 20 czerwca 2020 r.

Jury w składzie:

Hubert Patynowski – reżyser

Norbert Serafin – operator filmowy

Wojciech Wojtysiak – organizator przeglądów i festiwali filmowych

po obejrzeniu 16 filmów postanowiło przyznać:

Nagrodę Grand Prix, w wysokości 2000 zł, Jakubowi Słabkowi, autorowi filmu „Öve” za ciekawą wizualnie opowieść o rytuale pochówku, jako połączeniu człowieka z naturą.

Pięć Wyróżnień w wysokości 500 zł każde

Łukaszowi Pallado, autorowi filmu „Love Bomb” za wybuchową, pełną humoru historię o miłości jako jedynej szansie na sens w życiu.

– Adrianowi Domagale, autorowi filmu „1435 mm” za nostalgiczną podróż starym szlakiem kolejowym, która zaskakuje nas różnorodnością.

Danielowi Le Hai, autorowi filmu „Ikar” za ciekawe kreacje aktorskie.

Bożenie Paluch, autorce filmu „Pieśń Weselna” za spójną koncepcje plastyczną nawiązującą do folkloru.

Kamilowi Adamowi Janko, autorowi filmu „The Journey of the Soldier” za interesujące połączenie różnych technik animacji.

Nagrodę publiczności w wysokości 500 zł, (po podliczeniu głosów z ankiet) otrzymują Jan Ziewiecki i Katarzyna Skipirzepa, autorzy filmu „Quarantine”.”

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że byliście z nami. Laureatom gratulujemy. Sobie i wszystkim życzymy powrotu do normalności i do tradycyjnej formuły festiwalu 😉 Będziemy na Was czekać za rok!