Publikujemy werdykt Jury tegorocznego konkursu!
Jury w składzie:
Magdalena Parszewska – twórczyni animacji filmowych
Anna Garncarczyk – montażystka
Artur Frątczak – operator filmowy
po obejrzeniu 19 filmów postanowiło nie przyznawać nagrody Grand Prix.
Jury postanowiło przyznać 3 nagrody główne o wartości 1300 zł każda w poszczególnych kategoriach: film fabularny, film dokumentalny, animacja, a także wyróżnienie w wysokości 600 zł.
Nagroda główna w kategorii film fabularny dla Kacpra Wiącka, autora filmu „Zespół eksplodującej głowy” za wyróżniającą się stronę wizualną, interesujące i konsekwentne przedstawienie problemów młodych ludzi mających źródło w próbie konfrontacji z rzeczywistością.
Nagroda główna w kategorii film dokumentalny dla Olgi Papacz, autorki filmu „Jej obraz” za wrażliwość i czułe spojrzenie na bohaterów oraz za umiejętność pokazania przemijania w subtelny sposób.
Nagroda główna w kategorii film animowany dla Macieja Sławuskiego, autora filmu „Bitwus Warszawus 2.020” za interesujące rozwiązania plastyczne w przedstawieniu wydarzeń obecnej polskiej rzeczywistości.
Wyróżnienie dla Wiktora Pelca za film „Wyrok”.
Nagrodę publiczności w wysokości 500 zł, (po podliczeniu głosów z kart do głosowania) otrzymuje Kuba Ptaszyński za film „Moja miłość”.
🎉Laureatom gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wspaniałemu jury i najlepszej (i najwytrwalszej) publiczności! 🎉