Zapraszamy na wystawę kolaży stworzonych przez klasę VII B ze Szkoły Podstawowej nr 11, przedstawiających Zgierz w odmienionej, wg młodzieży lepszej odsłonie. Prace zostaną wystawione na Placu Kilińskiego 20 października 2019 r., o godz. 11.00. Wtedy też podsumujemy i uroczyście zakończymy projekt „Krajobraz mojego miasta – widzę więcej”, w ramach którego powstały prace plastyczne młodzieży.

Jego realizacja rozpoczęła się od przedstawienia problemu nieuporządkowanej przestrzeni miejskiej, nadmiaru reklam, zaniedbanych budynków, braku lub źle zorganizowanej zieleni miejskiej. Młodzież odwiedziła Łódź i ulicę Piotrkowską, na której ustanowione zostały zasady poprawiające jej wygląd i estetykę (co nastąpiło po stworzeniu Parku Kulturowego Ulicy Piotrkowskiej), po czym przyjrzała się miastu, w którym mieszka. Uczniowie uznali, że Zgierz również wymaga zmian, uporządkowania przestrzeni i poprawy wizerunku (głównie skupili się na jego centralnej części. czyli ulicy Długiej). Wykonali zdjęcia najbardziej charakterystycznym fragmentom zabudowań, po czym po wydrukowaniu fotografii podjęli próbę plastycznej korekty (technikami mieszanymi: kolaż, malarstwo, rysunek). Ich prace zostaną wyeksponowane na dużych panelach wystawienniczych. Będzie można je podziwiać do 27 października (podczas wystawy plenerowej na Pl. Kilińskiego)

Projekt „Krajobraz mojego miasta – widzę więcej” realizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury, Szkołę Podstawową nr 11, Stowarzyszenie EZG i Muzeum Miasta Zgierza, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021”. Regionalnym operatorem programu w województwie łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

Zapraszamy do obserwowania strony Miejskiego Ośrodka Kultury na Facebook: https://www.facebook.com/miejskiosrodekkultury/ gdzie na bieżąco umieszczane są fotorelacje z kolejnych etapów realizacji projektu.