Na przedstawienie „Niedźwiedź” w wykonaniu Teatru Podtekst z Łodzi zapraszamy w sobotę 29 lutego, o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

Spektakl A. Czechowa ,,NIEDŹWIEDŹ” to opowieść o ziemianinie Smirnowie, który przybył do majątku wdowy po odbiór zadłużenia jej byłego męża. Zamiast tego – zakochuje się.
Sztuka ukazuje perypetie z tym związane.

Teatr ,,PODTEKST” powstał w CT ,,Lutnia” w Łodzi z inicjatywy Ryszarda Żuchowskiego aktora, reżysera, kompozytora, pedagoga w 2016 tym roku i po jego śmierci został nazwany jego imieniem. Występowali w Domach Dziennego Pobytu, w Domach Spokojnej Starości, ale również na otwartych festynach, w zakładach pracy. Mają za sobą ponad 110 występów, które obejrzało ponad 2600 widzów. Wystąpili również w niemal wszystkich Domach Kultury łódzkich dzielnic, Domu Literatury w Łodzi, ,,Scenografii” (w przeszłości Teatr ,,Cytryna”) w łódzkiej ,,Sukcesji” i MOK w Konstantynowie.

W repertuarze grupy znalazły się takie pozycje,jak: jednoaktówki autorstwa R. Żuchowskiego ,,W oczekiwaniu na Carmen”, ,,W oczekiwaniu na ciało”; klasyków : ,,Filomena Morturano” autorstwa Eduardo de Filippo, : A. Fredro ,,Świeczka zgasła”i ostatnia premiera – Antoniego Czechowa ,,NIEDŹWIEDŹ’