20 i 21 listopada w Zgierzu znowu zagości poezja! Już po raz 29. odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury festiwal „Stachuriada – Stachura pozostałym”. Dwudniowy konkurs poetycki składa się z turniejów Jednego Wiersza i Piosenki Poetyckiej. Podczas wydarzenia odbędzie się także spotkanie z Krzysztofem Grzelakiem promujące jego tomik pt. „Poborca mocy”.  Zapraszamy także do MOK-u na recital Juliana Mere oraz koncert zgierskich artystów poświęcony twórczości Franciszka Walickiego, zmarłego w 2015 r. autora tekstów i kompozytora, nazywanego „ojcem chrzestnym polskiego rock and rolla”. Tradycyjnie już „Stachuriadę” otworzy happening teatralny w wykonaniu teatru Art. 51.

Program

Sobota 20 listopada
15.00 – Akcja teatralna Teatru Art.51 (Stary Młyn, Zgierz, ul Długa 41 A)
16.00 – Spotkanie autorskie z Krzysztofem Grzelakiem – promocja książki pt. „Poborca mocy” prowadzenie Kacper Bartczak (MOK, Zgierz, ul. Mielczarskiego 1)
17.00 – Konkurs Jednego Wiersza o nagrodę im. E. Stachury (MOK)
18.00 – Recital Juliana Mere (MOK)

Niedziela 21 listopada
16.00 – Konkurs Piosenki Poetyckiej pn. „Jeszcze zdążymy w dżungli kosmosu siebie odnaleźć” o nagrodę im. E. Stachury (MOK)
18.30 – Koncert poświęcony twórczości Franciszka Walickiego – zgierscy artyści (Klub AgRafKa, Zgierz, ul. Mielczarskiego 1).

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny