REKLAMA

Cel, pal! Zawody strzeleckie

Cel, pal! Zawody strzeleckie

Celne oko, pewna ręka i koncentracja – te umiejętności przydały się podczas zawodów strzeleckich, zorganizowanych przez zgierski oddział Mundurowego Klubu Motorowego RP.

W imprezie pod patronatem Starosty Zgierskiego, wzięli udział zarówno miłośnicy strzelania, jak i ci, którzy nie mieli do tej pory styczności z bronią.

Ideą zawodów jest ukazanie strzelania jako ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu, przy jednoczesnym zapoznaniu uczestników z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Każdy z zawodników oddał po 10 strzałów do tarczy umieszczonej w odległości 10 metrów. Jednak zanim padły pierwsze strzały, zawodnicy musieli przejść krótki trening pod okiem instruktorów z Centrum Strzeleckiego RP w Aleksandrowie Łódzkim.

Powiatowy samorząd był fundatorem pucharu i nagród w kategorii kobiet, które wręczyli: starosta Iwona Dąbek, wicestarosta Sebastian Dunin oraz przewodniczący rady Bogdan Jarota.

Zawody były również okazją do uhonorowania zasłużonych członków klubu.

Źródło: Powiat Zgierz

Czytaj także

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.

Czytaj więcej »