REKLAMA

Dzień Dziecka w Dąbrówce

Dzień Dziecka w Dąbrówce

Maryla Rodowicz, Anna Jantar i Helena Vondračkova w szczytowej formie, Stachursky, discopolowy Mig, a nawet Madonna czy Boney M. – między innymi w takie gwiazdy europejskiego i światowego formatu wcielili się mieszkańcy powiatowych Domów Dziecka w Dąbrówce, uczestnicy talent-show pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami, a jury nie szczędziło młodym artystom komplementów.

Druga edycja tego przeglądu talentów odbyła się z okazji festynu, zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Dziecka dzięki hojnemu wsparciu przyjaciół placówki. Na widowni zasiedli licznie przybyli goście, a w tym gronie: posłowie, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb mundurowych i przedsiębiorstw. Władze naszego powiatu reprezentowali Starosta Zgierski Bogdan Jarota, Wicestarosta Dominik Gabrysiak, Katarzyna Łebedowska z Zarządu Powiatu Zgierskiego, przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego Mirosław Burzyński, wiceprzewodniczący, a zarazem Sekretarz Miasta Zgierza Robert Chocholski i przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Rynku Pracy Joanna Mariankowska.

Starosta wraz z życzeniami przekazał dzieciom prezent od Powiatu Zgierskiego – symboliczny voucher na wizytę u Ambasadora Powiatu Zgierskiego – w Dolinie Skrzatów.

Po życzeniach dla wychowanków, gromkim „Sto lat!” uhonorowano także dyrektor domów Krystynę Wojtczak, która niedawno świętowała 40-lecie pracy zawodowej. Wzruszona pani dyrektor wyznała: – Zawsze marzyłam, by pomagać dzieciom, odkąd chodziłam do szkoły podstawowej z wychowankami domu dziecka, którym bardzo współczułam – mówiła, dodając, że choć sama wcześnie straciła tatę, wychowywała się w rodzinie pełnej miłości i ciepła, którymi zapragnęła dzielić się z innymi. Bardzo cieszy ją, gdy dorośli już wychowankowie, po latach, czasem z własnymi pociechami, odwiedzają dom w Dąbrówce traktując go jak swój dom rodzinny

źródło – powiat.zgierz.pl

Czytaj także

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.

Czytaj więcej »