REKLAMA

Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami

Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami

Jak co roku w okolicach czerwca trzymamy kciuki za pogodę! W 2023 roku hasłem miejskich obchodów najmłodszych dzieci jest: „Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami”.

Nawiązując do tematu, podczas festynu (godz. 15:00-20:00) w zgierskim Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki wszystkie aktywności nawiązywać będą do pięciu zmysłów: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i smaku.

Teatralne serca zaspokoimy aktywnością zwaną Parkatonikami, czyli mobilnymi skrzynkami teatralnymi. Wyjątkowo, bo o godzinie 17:00 odbędzie się Bajkobranie (w plenerze!). Ostatni raz w tym sezonie do Zgierza zaprosiliśmy znany z pewnego talent show Teatr Sztuki Ciała. W przestrzeni zgierskiego parku zaprezentowana zostanie sztuka inspirowana literaturą dziecięcą „Nieudani”. Spektakl w poetyckiej formie opowiada o tym, że aby być szczęśliwym, nie trzeba być idealnym.

Dla dzieci najmłodszych dostępna będzie strefa baniek mydlanych oraz sensoplatyczna. Tym, którym brudzenie przychodzi z trudem proponujemy udział w pokoju zagadek, gdzie Waszym zadaniem będzie rozwiązywanie sensorycznych zagadek. Jeśli dotykanie i wąchanie różnych przedmiotów nie sprawi Wam problemów, to zachęcamy do skorzystania z warsztatów ekologicznych.

Dzieciom najmłodszym polecamy muzykowanie na trawie z Bergamutką, a dla młodzieży warsztaty z bębnami afrykańskimi.

Zmysł smaku zaspokojony będzie między innymi podczas warsztatów kulinarnych, które nawiązywać będą do 15-lecia działania CKD.

Tradycyjnie, na małej scenie swoje talenty taneczne lub wokalne zaprezentują zgierskie zespoły artystyczne. Swój udział potwierdziły już: 

  • grupy taneczne CKD Natalii Matusiak oraz Beaty Śliwińskiej, 
  • „Topolinki” z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Zgierzu, 
  • cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zgierzu, 
  • grupa wokalne zgierskiego Młodzieżowego Domu Kultury, 
  • młodzieżowa grupa ZPiT „Boruta” ze Starego Młyna, 
  • dzieci i młodzież z Świetlicy Środowiskowej „Przystań”, 
  • wokaliści oraz wokalistki z Talent Kolektyw. 

To tylko część atrakcji jaka będzie czekać na Wasze dzieci. Zapraszamy 1 czerwca w godzinach 15:00-20:00. 

źródło – miasto.zgierz.pl

Czytaj także

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.

Czytaj więcej »