Przedstawiamy program 14. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”.

14. Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „OGIEŃ W GŁOWIE”

PROGRAM


29 czerwca (piątek)

18.00 „Nauka pływania” wernisaż wystawy fotografii Alicja Brodowicz (Galeria MOK)

20.00 Pokaz filmu „Fanatyk” i spotkanie z Michałem Tylką i Piotrem Cyrwusem, prowadzenie Kuba Niedziela (Sala Teatralna im. A. Mikulskiego, MOK)

30 czerwca (sobota)

12.00 Poczytajki teatralne dla dzieci z Art. 51 (Sala Teatralna MOK)

12.00-15.00 Foto-warsztaty dla mamy i taty, prowadzenie Michał Sikora

13.00-16.00 Warsztaty operatorskie, prowadzenie Jan Grobliński

18.00 THE BEST OF O!PLA 2018 – pokaz animacji, prowadzenie Piotr Kardas (Sala Teatralna MOK)

20.00 Koncert Tomasza Krzemińskiego (Ogród MOK)

21.00 Konkurs filmów amatorskich pod gołym niebem (Ogród MOK)

Ok. 0.30 Werdykt jury i wręczenie nagród (Sala Teatralna MOK)

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA bezpłatny!

Więcej szczegółów…

Nauka pływania” – wernisaż wystawy fotografii Alicji Brodowicz
PIĄTEK 18.00 Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury

Od autorki: Projekt zatytułowany „Nauka pływania” opowiada o dorastaniu mojej córki; jest to subiektywny zapis rożnych momentów dorastania, czasu, gdy dziecko powoli przestaje być dzieckiem a staje się niezależną jednostką. To czas bardzo specyficzny, ponieważ rodzic patrzący na rosnące dziecko jest z jednej strony przepełniony dumą, zaś z drugiej strony strachem i niepewnością, a także posiada bolesną świadomość upływającego czasu i tego, że pewne chwile już nigdy się nie powtórzą.

Zdjęcia ilustruje wiersz poetki Ewy Świąc zatytułowany „moja mała uczy się pływać.”

Alicja Brodowicz – urodzona w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Utrechckiego w Holandii. Z zawodu tłumacz. Absolwentka Instytutu Fotografii Kreatywnej w Opawie. Laureatka kilku nagród i wyróżnień fotograficznych: B&W Child Photo Competition, International Photography Awards, IRIS Awards, Laureatka DEBUTS 2016. Zajmuje się głównie fotografią artystyczną oraz subiektywną fotografią dokumentalną, preferuje fotografię czarno-­białą.

Pokaz filmu „Fanatyk” i spotkanie z jego twórcami: Michałem Tylką (reżyseria) i Piotrem Cyrwusem (odtwórca roli głównej); prowadzenie Kuba Niedziela

PIĄTEK 20.00 Sala Teatralna MOK

„Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa” – tak zaczyna się jeden z najbardziej kultowych tekstów, jakie wyprodukował polski internet. Napisany przez anonimowego twórcę, ukrywającego się pod pseudonimem Malcolm XD, błyskawicznie stał się jednym z najczęściej przesyłanych tekstów w sieci. Na jego podstawie oparty został scenariusz filmu „Fanatyk”. W rolach głównych wystąpili Piotr Cyrwus, Mikołaj Kubacki, Anna Radwan, Marian Dziędziel i Jan Nowicki.
Wyjątkowym elementem w historii filmu jest również to, że na jego produkcję złożyli się darczyńcy w ramach akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi. Aukcja na rzecz „Fanatyka” została mianowana zbiórką wszechczasów!

Poczytajki teatralne dla dzieci z Art. 51

SOBOTA 12.00 Sala Teatralna MOK

Specjalny poranek filmowo-teatralny dla najmłodszych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć na dużym ekranie ilustracje znanych i mniej znanych książkowych opowieści i posłuchać ich w wykonaniu Teatru Art. 51. W programie także zabawy teatralne i ruchowe na świeżym powietrzu i bajkowy poczęstunek.

Foto-warsztaty dla mamy i taty, prowadzenie Michał Sikora

SOBOTA 12.00-15.00 MOK

Foto-warsztaty dla mamy i taty to intensywny kurs fotografii dziecięcej. Chcielibyście uwieczniać swoje pociechy w sposób piękny i oryginalny? Chcielibyście złapać chwilę i zachować ją na zawsze? To warsztaty dla Was. Program to: 1 h teorii, 1 h praktyki i 1 h ćwiczenia z obróbki foto (darmowe oprogramowanie). Na czas poświęcony nauce zajmujemy się dziećmi podczas Poczytajek. Podczas drugiego etapu zajęć możecie pracować ze swoimi dziećmi pod okiem instruktora, który podpowie jak w praktyce wykorzystać wiedzę uzyskaną na początku spotkania.

ZAPISY pod adresem: ogienwglowie@gmail.com / Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty operatorskie, prowadzenie Jan Grobliński

SOBOTA 13.00-16.00 MOK

„Ida” Pawlikowskiego, bracia Dardenne czy może spaghetti western? Podczas 3-godzinnych zajęć poznacie możliwości kształtowania obrazu i stylistyki filmu poprzez specyficzny ruch kamery i odpowiedni dobór kadrów. W praktyce sprawdzicie to na kilku kontrastowo zestawionych
estetykach filmowych. Powstałe w wyniku warsztatu zdjęcia filmowe będzie można zobaczyć we wstępnie zmontowanym materiale porównawczym.

ZAPISY pod adresem: ogienwglowie@gmail.com / Liczba miejsc ograniczona!

THE BEST OF O!PLA 2018 – pokaz animacji, prowadzenie Piotr Kardas

Sobota godz. 18.00

Wybór filmów animowanych z 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, o których opowie szef imprezy i nasz tegoroczny juror Piotr Kardas.

Koncert Tomasza Krzemińskiego /kontrabas/

SOBOTA 20.00 Ogród MOK

Zanim rozpocznie się konkurs zapraszamy na solo koncert Tomasza Krzemińskiego – wokalisty, kontrabasisty i muzyka ulicznego, który jest w stanie zagwizdać każdą melodię.

„Piosenki nie tylko o miłości…”
Artysta zabierze nas w muzyczną podróż bez słów… Zabrzmi Sinatra i Reznor, Bowie i Cornell, DM i Floyd, Keys i Winehouse i wiele innych.
Minimalistyczne aranżacje, kontrabasowy puls i melodyjny gwizd, to oryginalny styl i zarazem znaki rozpoznawcze solisty.

Tomasz Krzemiński zajmuje się muzyką od 20 lat, działa m.in. w: Krzemyk Trio, Teatr Ochoty.

Konkurs filmów amatorskich pod gołym niebem

SOBOTA 21.00-23.30 Ogród MOK

Przegląd nadesłanych filmów konkursowych. W plenerze, na wielkim ekranie oglądamy kilkanaście filmów amatorskich, które przeszły wstępną selekcję. Zgodnie z regulaminem filmy nie mają ograniczeń tematycznych czy formalnych (pokazujemy dokumenty, fabuły i animacje), a jedynie ograniczenie czasowe – nie mogą przekroczyć 20 minut. Spośród zaprezentowanych filmów jury wybierze laureatów, w tym zdobywcę Grand Prix. Swoją nagrodę przyzna także publiczność festiwalowa.