Miejski Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury działającą bezpośrednio na rzecz mieszkańców miasta Zgierza. Celem MOK jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby kulturalne mieszkańców, upowszechnianie wartości kultury ogólnonarodowej, regionalnej i środowiskowej oraz jej promocja w kraju i zagranicą.

Pracownicy

null

Mózg wszelkich operacji – ośrodek decyzyjny w ośrodku kultury. Artysta-gitarzysta o duszy buntownika, sypie anegdotami jak z rękawa. Jak sam o sobie mówi, kiedyś był znany z punkowej duszy, teraz słynie z wykonań psalmów. Droga kariery artystycznej przekłada się na pole zawodowe: łagodnie acz stanowczo potrafi przywołać podwładnych do porządku.

Witek Świątczak

Dyrektor
null

Instruktor MOK. 🙂 Jeżeli dyrektor jest głową, to ona jest szyją. Wie ile szpilek jest na stanie. Jej kalendarz i zeszyt stały się już legendarne, posiada 'haki’ nawet na wrony mieszkające w pobliskich wierzbach. Boi się jej sama premier.

Elżbieta Gortat

Instruktor
null

Wie co w trawie piszczy. Żaden dźwięk nie jest dla niej zagadką. Najbardziej zorganizowana i opanowana wśród instruktorów – jako jedyna posiada w pełni sprawną linijkę.

Danuta Miklaszewska

Instruktor
null

Projekty unijne i ministerialne nie są dla niej zagadką. Przebojem wdarła się na deski teatru dzięki zgierskiej Orfie, a szacunek miejscowej bohemy zdobyła swoimi interpretacjami cygańskich hitów. Jest Magda – jest impreza, bierze udział w organizowaniu niemal każdego wydarzenia w MOK.

Magdalena Ziemiańska

Instruktor
null

Pracownik o nieprzeciętnie szerokim spektrum działalności: instruktor muzyczny, asystent techniczny, młodszy oświetleniowiec. Znany z wybitnych umiejętności w zakresie marudzenia, narzekania i czarnowidztwa. Niejednokrotnie odgraża się zaprowadzeniem w ośrodku ‘Nowego Porządku’

Michał Pietrzak

Instruktor
null

Złota rączka – elektryk, malarz, tapeciarz, najlepiej się czuje jako palacz, na którym to stanowisku pracuje wręcz nałogowo. Zbyt poważny by podszczypywać kobiety, z łatwością prawi uszczypliwe komentarze.

 

Andrzej Witczak

Inżynier Witczak 🙂
null

Cały czas na plusie. Z kredytem zaufania i kapitałem uczuć (często skrywanych). Wszystko jej się zgadza, łącznie z kasą.

Elżbieta Kubera

Księgowa
null

Nieopisanie rozgadany człowiek. Z przymrużeniem oka szkoli kolejne pokolenia plastyków. Dzielnie wspomaga swoją żonę w prowadzeniu Zgierskiej Galerii Sztuki.

Mirosław Łuczak

Artysta Plastyk
null

Bez niej zespół Boruta tańczyłby bez butów. Pasjami rozpieszcza Mokota, który dzięki temu jada lepiej niż dyrektor Ośrodka. Jedyna osoba, która wie gdzie znaleźć igłę z nitką w MOKu.

Jadwiga Wróblewska

Instruktor
null

Trzeba nowy opis zrobić…

Piotr Flies

Artysta muzyk

Witualny Spacer