REKLAMA

Oni dobrze znają przepisy ruchu drogowego

Oni dobrze znają przepisy ruchu drogowego

Jak powinien zachować się rowerzysta na skrzyżowaniu, czego nie może robić kierujący jednośladem oraz jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru? – m.in. na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy powiatowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W imprezie pod patronatem m.in. Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty wzięło udział kilkudziesięciu uczniów.Organizatorzy turnieju – funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, sprawdzali nie tylko wiedzę teoretyczną uczestników, ale również umiejętności kierowania rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Po kilku godzinach zmagań wyłoniono najlepsze drużyny. W kategorii roczników 2008-2010 pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu, zaś w młodszej kategorii 2011-2013 najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej. Nagrodę specjalną otrzymała Paulina Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu, która najlepiej poradziła sobie z testem wiedzy. Nagrody laureatom konkursu wręczył m.in. Wicestarosta Zgierski Dominik Gabrysiak.

Źródło: powiat.zgierz.pl

Czytaj także

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.

Czytaj więcej »