REKLAMA

Staszicowski festiwal nauki

Staszicowski festiwal nauki

„Powiedz mi a zapomnę, naucz mnie to zapamiętam, zaangażuj mnie to się nauczę” – wierząc w prawdziwość słów Konfucjusza, I LO im. Stanisława Staszica w Zgierzu, już po raz piąty, zorganizowało w murach szkoły Staszicowski Festiwal Nauki.

Do udziału w nim zaproszono ósmoklasistów ze szkół podstawowych Zgierza i powiatu zgierskiego, którzy 8 kwietnia licznie wzięli udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. W ich trakcie mieli możliwość izolować kod DNA z banana, zbadać, skąd właściwie bierze się prąd, chemicznie eksperymentować z Panem Kleksem, dowiedzieć się, jak funkcjonuje American High School, przekonać się, jak wiele wspólnego matematyka ma z magią i sprawdzić się w quizie geograficznym. Mierzyli się także z legendą Tadeusza Kościuszki i historią Zgierza. Zastanawiali się nad tym, kim
są Słowianie i czy faktycznie i w nich „słowiańska krew płynie”…

Przede wszystkim jednak ósmoklasiści mieli możliwość spotkania i rozmowy z uczniami „Staszica”, którzy tego dnia byli ich przewodnikami po szkole. Pobyt gościom umilał zespół wokalny „W dobrym tonie”, kierowany przez nauczyciela historii Marcina Kracha. Na pytania młodzieży odpowiadała dyrektor „Staszica” Beata Pośpiech, wyjaśniając potencjalnym kandydatom zagadnienia rekrutacyjne.

Organizatorzy festiwalu liczą na to, że z niektórymi gośćmi, zgodnie z ich deklaracjami, spotkają się w „Staszicu” we wrześniu.

Źródło: Powiat Zgierski

Czytaj także

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.

Czytaj więcej »