REKLAMA

Święto Miasta Zgierza 2023

Święto Miasta Zgierza 2023

Agnieszka Chylińska, Tomasz Karolak (i jego zespół Pączki w Tłuszczu), Orkiestra na Dużym Rowerze – oto gwiazdy, które zaprezentują się podczas dwudniowych (3-4.06.2023 roku) obchodów Święta Miasta Zgierza w parku miejskim. W tym roku popularne wśród zgierzan wydarzenie będzie organizowane pod hasłem: „Pełni Energii – Pełni Kultury”.

Motto święta ma wyraźny związek z miejską ofertą spędzania wolnego czasu: na sportowo i rekreacyjnie lub w rytmie wydarzeń kulturalnych, jakie odbywają się w Zgierzu.

Święto Miasta Zgierza – szczegóły programu

Koncerty odbywać się będą na dwóch scenach w parku miejskim: tej głównej, większej – oraz na stałej scenie w pasażu prowadzącym do molo. To tam w sobotę (3 czerwca) niekwestionowaną gwiazdą dnia będzie Tomasz Karolak, który od godz. 19:00 wprowadzi publiczność w dobry nastrój z towarzyszeniem zespołu Pączki w Tłuszczu. Wcześniej (w godz. 14:00-18:00) naszym gościem specjalnym będzie Przemysław Saleta – wspaniały człowiek i wybitny sportowiec.

W niedzielę (4 czerwca) fani czekać będą z niecierpliwością na koncert Agnieszki Chylińskiej, która o godz. 19:00 rozpocznie występ na głównej scenie. Wydarzeniem artystycznym dużej klasy będzie też prezentacja na scenie w pasażu (i wokół stawu!) całkowicie mobilnej pop-folkowej Orkiestry na Dużym Rowerze, która w błyskawicznym tempie zyskuje coraz szersze grono oddanych zwolenników.

Święto Miasta Zgierza – tradycja sięgająca PRL

Początek czerwca to tradycyjny czas zgierskich obchodów Święta Miasta. Już w latach 60. poprzedniego stulecia, w PRL-u, organizowano w mieście czerwcowe obchody Dnia Chemika. Miało to oczywiście związek z potrzebą uhonorowania pracowników zakładów „Boruta”, którzy stanowili duży procent mieszkańców Zgierza w tamtych latach.

Po zmianie ustroju, gdy ukonstytuował się zgierski samorząd, datę lokalnego święta wpisano do Statutu Miasta. Kontynuując tradycję Święto Miasta Zgierza organizowane jest corocznie w pierwszy weekend czerwca. A zatem – serdecznie zapraszamy do parku miejskiego!

źródło – miasto.zgierz.pl

Czytaj także

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.

Czytaj więcej »