To już 15 lat od kiedy działamy dla Was i Waszych dzieci

Rok 2023 jest szczególnym dla zgierskiego Centrum Kultury Dziecka, bowiem świętujemy wtedy 15lecie istnienia.
Wiemy, że to nie jest duży czy okrągły jubileusz, ale dzieci z którymi rozpoczynaliśmy w 2008 roku prace są już dorosłymi ludzi. Co sprawia, że czujemy się trochę staro. Chociaż mocniej jednak mamy przeczucie, że odchowaliśmy jedno pokolenie. Przez te wszystkie lata zmieniały się zajęcia, instruktorzy czy atrakcje, które proponowała placówka. Jednak od samego początku CKD zajmuje się szeroko rozumianą edukacją kulturalną dzieci. Już od 1 roku życia do mniej więcej starszego wieku szkolnego.

W pierwszym nagraniu poznacie Janka, Krzyśka, Karolinę, Zuzę oraz Lenę. Każdy oraz każda z nich przez dłuższy lub krótszy okres swojego życia związana była z CKD. Do dzisiaj są związani ze zgierską kulturą tym samym będąc przedstawicielami zaangażowanej młodzieży.
Janek oraz Krzysiek Andrzejczak mało co pamiętają z CKD, ale nietrudno im się dziwić. Ich przygoda z nami rozpoczęła się w wieku 2 lat podczas zajęć dla dzieci najmłodszych. Dzisiaj, bracia działają w tworzeniu Młodzieżowej Gazety Cebula, a od niedawna dołączyli także do naszej Drużyny W – wolontariat przy CKD.
Karolina Dębowska początki swojego działania ceramicznego w CKD pamięta od czasów, kiedy powstanie profesjonalnej pracowni ceramicznej było dopiero w naszych planach. Po latach wróciła na zajęcia z gliną rozwijając swoje artystyczne zdolności. Pasją Karoliny jest charakteryzacja oraz wizaż. Jej prace możecie znaleźć na jej social mediach: fb, ig oraz tiktoku.
Zuza Gieras naszą placówkę poznawała już z pozycji wolontariuszki, a doświadczenie z pracą z dziećmi oraz organizacją zajęć lub wydarzeń wykorzystuje między innymi w swoim życiu zawodowym.
Lena Wrona przez lata była uczestniczką naszych zajęć zarówno w roku szkolnym jak i w okresie ferii zimowych oraz wakacji. To właśnie z nami trenowała pierwsze występy na żywo czy przed większą publiką. Zdobyte doświadczenie kontynuuje w młodzieżowej grupie teatralnej w Starym Młynie.

Bliżej początku wakacji będzie miał premierę drugi film. Tym razem poświęcony rodzinom. Przez te lata w budynku przy ulicy Rembowskiego 17 pojawiało się wiele rodzin. Z niektórymi mieliśmy okazje poznawać się coraz to bliżej, mając w nich swoich największych fanów. Stając się tym samym nieformalnymi członkami ich rodzin. Poznajcie Justynę Sarnę (mamę Asi oraz Łukasza), Izabelę Pakulską (mamę Oli i Antka) oraz Joannę Kotnowską-Winter (mamę Wiktoria oraz Wiktorii).

Jeżeli i dla Was, dom tkacza przy ulicy Rembowskiego 17 był przez jakiś czas szczególnym miejscem to wpadajcie 1 czerwca do zgierska paku na współorganizowany przez nas piknik „Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmyłami” Między 15:00-20:00 mamy dla Was przestrzeń, gdzie poznacie Janka z naszego wolontariatu i będziecie mogli podzielić się swoimi wspomnieniami lub życzeniami. Pomysł ten ponownie pojawi się 4 czerwca, podczas obchodów Święta Miasta Zgierza. Szukajcie nas w niedzielę w godzinach 14:00-18:00.

źródło – ckdzgierz.pl

Zgierz się zmienia!

Trzy lata działania, piętnaście milionów złotych, trzydzieści przedsięwzięć. Zakończyła się realizacja projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach”, którego głównym celem była poprawa jakości życia