REKLAMA

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej. Kwiaty pod pomnikiem składają władze gminy, przedstawiciele jednostek i organizacji współpracujących z Gminą Zgierz, stowarzyszenia i mieszkańcy gminy. Uroczystości towarzyszą delegacje młodzieży z pocztami sztandarowymi, które reprezentują szkoły z terenu gminy Zgierz oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.
– Potrzeba czczenia historii jest niezwykle ważna, to fundament naszej narodowej tożsamości. Konstytucję majową – ten, wyjątkowy z perspektywy historii dokument oraz pamięć o jej Twórcach – przywołujemy dziś, aby odpowiedzialnie i świadomie świętować naszą wolność i niepodległość.
Dziękuję za Państwa obecność! – podkreśliła podczas uroczystości Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Po uroczystościach pod pomnikiem zebrani przeszli do kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Białej. Mszę w intencji Ojczyzny odprawił Proboszcz ks. Mariusz Lampa. Po mszy zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu Zespołu Szczawinianki i Giecznianki z kapelą.
Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Kęblinianki z Kęblin.
Uroczystości przygotowało Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.

Źródło: Gmina Zgierz

Czytaj także

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Wspólne patriotyczne obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych, co roku gromadzą zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.

Czytaj więcej »